Szövegírás és optimalizáció. PR-cikk

Marketingszöveg és PR-cikk írás
Keresőmarketing célú szövegek, PR-cikkek írásánál szempont a relevancia

Hogyan írj marketingszöveget, PR-cikket?

A hatékony marketingszövegírás folyamatos tanulás és fejlesztés eredménye. Minél többet írsz, annál jobb leszel benne. Ne félj kísérletezni és új ötleteket kipróbálni. A legfontosabb, hogy mindig a célközönségedre összpontosíts, és olyan szöveget írj, amely az adott témában releváns, informatív, meggyőző és cselekvésre ösztönző.

Ismerd a célközönségedet, írd meg az üzenetedet

Kik képezik célközönségedet? Mik az igényeik és vágyaik? Hogyan kommunikálnak? Milyen nyelvet és stílust használnak? Mi motiválja őket a cselekvésre?

Mit akarsz elérni a marketingszövegeddel? Eladni akarsz egy terméket? Generálni akarsz látogatottságot a weboldaladon? Növelni akarsz a márkaismertséget? Győződj meg róla, hogy az üzeneted egyértelmű, tömör és meggyőző.

Írj tömören és lényegre törően, hívj cselekvésre

Az embereknek rövid a figyelmi idejük, ezért fontos, hogy PR-cikked marketingszövege tömör és lényegre törő legyen. Mondd el, amit mondani akarsz, a lehető legkevesebb szóval. Használj alcímeket, felsorolásokat és rövid mondatokat, hogy az olvasás könnyebb legyen.

Mit szeretnél, mit tegyen az olvasó, miután elolvasta a szövegedet? Mondd el neki világosan és tömören.
Használj cselekvésre ösztönző kifejezéseket, mint például a “Kattints most!”, “Vásárolj még ma!” vagy “Iratkozz fel a hírlevélre!”.

Eközben törekedj hitelességre. Légy őszinte a termékeiddel vagy szolgáltatásaiddal kapcsolatban, és ne ígérj olyat, amit nem tudsz betartani. Használj valós ügyfélsztorikat és bizonyítékokat állításaid alátámasztására.

Releváns tartalmú PR-cikk szövegírás és publikálás

Olvass tovább

Linképítés: PR-cikkek publikálása

Kérjen árajánlatot: Linkelhelyezés PRcikk megjelentetésével

Public relations mint sajtókapcsolat

pr marketing
Public relations és prémium linképítés

Klasszikus értelmezésben egy-egy cég, szervezet, intézmény a  public relations tevékenysége során úgynevezett PR-cikkeket készít a sajtó számára, vagyis ezek az anyagok a szervezeti egységek részéről a sajtó felé közvetített, hírértékűvé formált, tájékoztató üzenetek. Közlésük mindkét félnek érdeke: a közlő fél ingyen (szemben a reklámmal, hirdetéssel) ismertetheti, népszerűsítheti munkáját, termékét, szolgáltatását, a sajtóorgánum pedig ingyen jut cikkhez, híranyaghoz. A nyomtatott sajtóban és részben az online médiában ez világszerte így működik, de a magyarországi gyakorlat azt mutatja, hogy a pr-cikk megjelentetéséért a legtöbb esetben fizetni kell.

A PRcikk mint kommunikációs műfaj nagy vonzereje tehát eredetileg az volt, hogy kölcsönös előnyökön alapuló kommunikációt képez a sajtókapcsolatok tudatos szervezése révén: célja az egyének (vásárlók, felhasználók, tagok) és a szervezeti egységek közötti bizalom megteremtése és hosszútávú fenntartása.

PR-cikkek - linképítés
Cikkelhelyezés magas keresőmarketing értékű weboldalakon

PR-cikkek a linképítésben

Gyökeresen más értelmezése lett a PíáR-cikk fogalmának azután, miután a webhálózaton terjedve és eredeti célját részben vagy teljesen elvesztve annak lett online eszköze, hogy a cikk szövegében szereplő backlink révén erősítse a hivatkozott weblap kulcsszavas keresőtalálati pozícióját és másodlagosan internetes jelenlétét, reputációját. Hatékonysága ezen a területen – nyilván a releváns kontextus okán jelentősnek bizonyult. Ebben az értelemben

  • a PR-cikk voltaképp egy marketingszövegbe csomagolt link.

A link building területén manapság ez a legnépszerűbb off-site optimalizációs eljárások közé tartozik. SEO-munkások naphosszat keresik azokat a webhelyeket, amelyek tulajdonosa hajlandó linkekkel megszórt anyagaikat ésszerű áron publikálni. Olykor meglepően magas árat is megfizetnek érte, ha kurrens témáról van szó és a közlőhely MOZ Domain Authority (DA) mutatószáma is elég magas.

De nemcsak a megjelenés iránt van igény, kreatív szövegírók szabják meg, mekkora legyen

PR-cikk írás ára
Honlap- és PR-szöveg írás, megjelenés

a PR-cikk írás ára

Iparággá vált ugyanis SEO-körökben a cikkírás is. Jobb sorsra érdemes filoszok szakmányban gyártanak piár-anyagokat, gyakran olyan termékekről és szolgáltatásokról, amelyekről lila fogalmuk sincsen – illetve nem volt, amíg utána nem olvastak. A szövegíró már csak ilyen. Ő is és a honlaptulajdonos is tudja, az igényesen elkészített public relations szöveg, ha magas keresőmarketing értékű weboldalon  jelenik meg, valóban kiváló eszköze az organikus keresőtalálati pozíciók javításának és megtartásának.

Olvass tovább

Mobilbarát weboldal optimalizáció

Honlap-Seo – mobilos betöltési sebesség, idő

Frissítés: 2021-ben rangsorolási faktorrá lépett elő a honlap mobiltelefonos betöltési sebessége. 2,5 másodperc az időhatár, az ennél lassúbb portálokkal nehezebb top helyezést elérni. Erről több szó esik ezen a keresőmarketing oldalon, keresd ezt a címet: Felhasználói élmény – mobilsebesség – seo tanácsok. — A cikk eredeti tartalma 2015-ben még nem gyorsaságot, csak a mobilbarát jelleget érintette – hol volt még akkor a Page Experience Algoritmus! – :

Weboldalak Google-optimalizálása Mobilos Google-kereséshez

google-helyezes-javitas
Google helyezés javítása c. honlap optimalizációja

Bár a Google nagy hírverése a mobilbarát honlapok körül, úgy tűnik, csak egy nagy hype volt, mégis számos honlapomra reszponzív sablont húztam. Az imgyenes HTML5 – CSS template kínálat ugyan bőséges, de számomra nem elégséges: 100 free download template közül vagy 40-ről kiderül, hogy vagy nem ingyenes, vagy már nem tölthető le, vagy nem is reszponzív, a maradék hatvanból negyven oly ronda, hogy nem tenném fel. Marad húsz. Ebből 15 az annyira divatossá (és számomra gyűlöletessé) vált slide-show-val kezdődik… Ugrálós oldalak, az egyes fejezetek animálva jelennek meg, a szöveghelyek minimálisak, a látványra és az egymondatos reklámszerű infókravan az egész kihegyezve. Nekem ilyen sablon nem kell. Még ha a Google optimalizációs elvárásai meg is követelik

Marad százból vagy 5, amit el tudnék fogadni kinézetre. Ebből még 2-ről feltétlenül kiderül, hogy nem működik rendesen, a maradék háromból újabb kettőnek annyira kusza a kódolása, hogy nem tudom saját igényeimre szabni. Így végül is 100 megnézett sablonból jó ha egy marad, amit érdemes élesben kipróbálni. Hogy vizuális szerkesztővel ez is csak bajosan alakítható, azt már szóvá se teszem: akinek reszponzív sablon kell, kínlódjon a forráskóddal, tűzögesse be ott a szöveget. No igen, egy szlogent betűzni nem nagy szám – de nekem 8-10 ezer karakteres szövegkorpuszaim vannak. Ezeket így elrendezni nem tartozik az élvezetes munkák közé.

honlap-szolgaltatasRáadásul, úgy tűnik, a Google nem is igazán értékeli a munkát. A tesztprogram ugyan persze kiírja, hogy a website mobilbarát lett, de a helyezések alakulásában aztán alig is látszik változás. Még jó, ha a megváltozott szövegelrendezés miatt visszaesés nem történik. Így hát nekem nagyon ambivalensek az érzéseim ezzel a nagy mobilbarátsággal. Ugyanakkor persze ezt is tudom, hogy optimalizare necesse est.

Néhány újabban mobilbaráttá tett weboldal:

A Blog.Hu szolgáltató sablonjai szerencsére eleve optimalizáltak mobilos keresésre is.

Olvass tovább