Mai globalizálódott világunkban mindenből találhatunk a minőség és az ár skála minden területén helyettesítő termékeket. Nincs ez másképp a laptop akkumulátorokkal is. Amennyiben régi akkumulátorunk elromlott választhatunk a gyári és utángyártott termékek között, vagy választhatjuk a felújítást is. A valódi kérdés azonban ezzel kapcsolatban az, hogy a laptop akkumulátor felújítás megéri-e a mai világban? Az alábbiakban erről olvasható néhány fontosabb információ.
Laptop akkumulátor élettartama
A mai modern lítium-ion alapú akkumulátorok 300-400 közötti töltési ciklusra vannak felkészítve. Természetesen ez függ némileg az akkumulátor típusától és kapacitásától is. Arra lelkiekben azonban mindenképp érdemes felkészülnünk, hogy egy üzleti felhasználásra szánt laptop akkumulátora hosszabb élettartammal bírhat, mint egy belépőszintű noteszgép.
Ez általános felhasználás mellett 1,5-2 évi használatot jelent, majd ezt követően már észrevehetően gyengülni fog akkumulátorunk, amikor felmerülhet a csere, vagy felújítás kérdése.
Felújítás, vagy akkumulátor vásárlás?
Korábban még igen nagy keletje volt a legyengült akkumulátorok felújítása, hiszen olcsóbb megoldást kínáltak, mint az új gyári, vagy utángyártott energiatárolók vétele.
Azonban alapvető és lényeges különbség, hogy az akkumulátor felújításnál nem kapunk új akkumulátort, csupán az akkumulátorban lévő cellákat cserélik ki új cellákra. A kicserélt cellákkal rendelkező akkumulátort ezután összeszerelik és már használhatjuk is tovább
Egy laptop akkumulátor felújítás azonban számos veszélyt rejt magában, ami miatt nem biztos, hogy ideális választást jelent bárki számára is.
Laptop akkumulátor felújítás veszélyei
A laptop akkumulátorok felújítása során esztétikai, praktikus, és biztonsági veszélyekkel is szembe kell néznünk. Ezek az alábbiakban foglalhatók össze:
- szétbontás-összeszerelés után illeszkedési és esztétikai problémák jelentkezhetnek
- összeszerelés után tűz- és robbanásveszélyessé válik az akkumulátor
- könnyebb túlmelegedés
Az akkumulátorok számtalan különböző anyagból állnak, olyanokból, mint az ólom, nikkel, lítium, higany. Az akkumulátorsav és a mérgező nehézfémek különösen veszélyesek az emberi egészségre és ha az akkumulátorban lévő cellák megsérülnek, akkor ezek az anyagok kijutnak a környezetbe és súlyos pusztítást képesek végezni a közvetlen környezetükben.
Laptop akkumulátor felújítás következményei
A fent leírt veszélyek mellett számos egyéb következmény is előfordulhat egy-egy felújított laptop akkumulátor esetén, ami miatt még inkább megfontolandó a felújítás kérdése. Ezek közül az alábbiak a leggyakoribbak:
- nem töltődik az akkumulátor
- jelentősen lecsökken az akkumulátor kapacitása
- elektronikai hibák
- hibásan kijelzett hátralévő üzemidő
- váratlanul lekapcsoló laptop
- nem működő akkumulátor
Megéri a laptop akkumulátor felújítás?
A fentiek figyelembe vételével tehát már szinte el is dőlt a kérdés, hogy a mai világban az akkumulátor felújítás már egyáltalán nem éri meg. Az utángyártott akkumulátorok ugyanis már olyan kedvező áron kínálnak minőséget, hogy a pár ezer forintos megtakarítás semmiképp sem éri meg a felújítás kockázatát.
Felújítást csakis abban az esetben érdemes megfontolni, ha az adott laptophoz, már nem találunk sem gyári, sem utángyártott akkumulátort. Ez azonban roppant ritka helyzet.
Amennyiben biztonságosan és mégis költséghatékonyan szeretnénk megoldani akkumulátor problémánkat, akkor az utángyártott akkumulátorok kínálják a legjobb megoldást. Ezek esetében viszont mindenképp figyeljünk ara, hogy megbízható forrásból szerezzük be őket. Ezzel biztosítva az elvárt minőség meglétét.
Összegezve:
A laptop akkumulátor felújítás tehát ma már szinte senkinek sem éri meg a kockázatot, ezért a legjobb, ha egy megbízható minőségi termékeket forgalmazó akkumulátor forgalmazótól szerezzük be a számunkra szükséges energiatárolót. A rendkívül megbízható HP laptop akkumulátorok is elérhetőek jó áron a laptopakkumulator.eu webshopban.
* hirdetés *